Casualowa stylizacja obecna na ulicach zakłada noszenie kurtki jeansowej. Tzw. Katana cieszy się niezwykłą popularnością i obecnie wyraźnie przeżywa swoją drugą młodość. Największą zaletą tego ubioru jest uniwersalność, która sprawia, że sprawdzi się nawet w zimniejszym okresie jako warstwa pośrednia. Jednak z czym najlepiej ją łączyć?

Wyjątkowy styl Smart

Pierwszym obrazem wyjątkowego połączenia kurtki jeansowej jest kombinacja, w której dobierze się do niej koszulę, golf oraz chinosy bądź jeansy. Powstała stylizacja koniecznie powinna być uzupełniona przez jesienne botki, choć można też postawić na znakomite białe trampki. Uzyskany w ten sposób zestaw tworzy casualowy styl smart. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzupełnić go o ciemny kapelusz.

Co z T-shirtem?

Jeans doskonale łączy się z białymi T-shirtami. Te mogą mieć print, choć nie jest to konieczne. W ramach spodni sprawdzą się zarówno joggery, jak i przetarte jeansy. Całość znakomicie uzupełnią czarne lub białe trampki. Tego typu kombinację, a zwłaszcza odpowiedni T-shirt można dopasować do outfitu przeglądając ciuchy Stone Island w sklepie clobber.pl. Z pewnością sprawdzą się rozwiązania, o których będzie zaraz.

Kaptur i jeans – znakomite połączenie na chłodniejsze miesiące

Uniwersalność kurtki jeansowej jest szczególnie dostrzegana w przypadku pozornie niecodziennych połączeń, które sprawdzają się np. późną jesienią, a nawet i zimą. Doskonałym wyborem jest postawienie na tzw. zestaw hoodie. Aby uzyskać odpowiedni efekt, potrzebujemy bluzy z kapturem i wspomnianej kurtki z jeansu. Całość z powodzeniem możemy uzupełnić o czapkę z daszkiem, choć nie jest to obowiązkowy element stylizacji.

Nie tylko na wierzchu!

Kurtka z jeansu nie musi zastępować puchówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założył ją pod ciepłą kurtkę, jeśli zacznie się mocny mróz. Doskonale sprawdzą się tu ciuchy Stone Island w sklepie clobber.pl. Jeans sprawdzi się również pod marynarką i płaszczem!

Co z guzikami?

Bardzo często jeans nosi się rozpięty. Jeśli jednak preferujesz jego zapięcie, modnym i szykownym rozwiązaniem będzie ograniczenie się do drugiego od góry i środkowego. To zupełnie wystarczy, aby uzyskać znakomity outfit. Styl możesz podkręcić poprzez podwinięcie rękawów, o ile nosisz T-shirt lub koszulę.

A co dla kobiet?

Kurtka jeansowa cechuje się również tym, że znakomicie prezentuje się zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby to panie postawiły na jej zakładanie. Jakie stylizacje mogą być wykreowane w ten właśnie sposób?

  • Rozwiązania klasyczne – tu, podobnie jak w przypadku mężczyzn, najlepszą opcją jest połączenie białego T-shirtu z jeansem. Doskonale sprawdzą się tu czarne rurki, spodnie chinosy, a także i krótkie spodenki. Całość warto uzupełnić o jasne trampki.
  • Jeans i sukienka – kurtka jeansowa doskonale sprawdza się w połączeniu z sukienkami. Jeśli stawiamy na sukienkę maxi, kurtka może mieć dłuższy krój. Jeśli jednak stawiamy na sukienki midi lub mini, najlepiej wybrać krótkie, klasyczne kurtki.