Coraz więcej mężczyzn dba o dobry wygląd, tak samo jak kobiety. Mężczyźni również patrzą na trendy i chcą się dobrze ubrać, bez względu na to, czy jest to okazja formalna, czy swobodna. Ale czasem intencja to nie wszystko. Istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać, a które pozostają niezmienne mimo zmian w modzie, jak na przykład wybieranie odpowiedniego rozmiaru ubrań czy wiedza, jak dobrać pasek do butów. Przyjrzyjmy się bliżej każdej z tych zasad, abyś wiedziała, jak dobierać strój na co dzień.

Wiedza, jak dobrać swoje ubrania

Jest to jeden z punktów, w którym wielu mężczyzn ponosi porażkę. Musisz nauczyć się koordynować swoje ubrania, aby wyglądać schludnie. Wybór będzie zależał od okazji i miejsca, do którego się wybierasz. Dobre ubranie na luźne wyjście nie będzie tym samym, co na spotkanie, które wymaga eleganckiego ubrania. Poznaj modne męskie stylizacje klikając w ten link.

Jednym z najczęstszych nieporozumień jest to, do jakiej koszuli dobrać krawaty. Możesz tworzyć różne kombinacje według koloru, faktury lub nadruku. Jednak to, czego nie należy robić, to zakładać krawata do koszuli z krótkim rękawem lub z kwadratowymi kieszeniami. Musisz wiedzieć, jak odróżnić koszule do noszenia bez krawata od tych, które możesz połączyć z tym dodatkiem. Zwróć również uwagę na szerokość krawata, powinien on pasować do szerokości klap garnituru.

Szerokie spodnie sprawią, że będziesz wyglądać na niższego

Nalegamy na właściwy rozmiar ubrań. Tym razem mowa o spodniach, trzeba wybrać odpowiednią szerokość i długość, aby ubrać się elegancko. Noszenie zbyt szerokich spodni nie tylko wygląda źle, ale sprawi, że będziesz wyglądać na niższego niż jesteś. Spodnie powinny być dopasowane w talii, nawet bez paska. Szerokość na nogach również powinna być odpowiednia. Jeśli chodzi o długość, powinny one opadać nieco ponad tył buta, mniej niż centymetr.

Odpowiednie buty

Nie zakładaj zbyt szerokich butów, ich wybór powinien być zgodny ze stylem, który nosisz. Nawet jeśli chcesz się ubrać bez garnituru. Buty powinny być dobrze dopasowane i formować się do stopy. Wskazówką jest, aby kupić je pod koniec dnia, kiedy stopy są nieco spuchnięte. Zawsze utrzymuj swoje buty w czystości. Po każdym użyciu należy usunąć zabrudzenia.

Dopasuj buty i pasek

Jedną z zasad, o której nigdy nie należy zapominać, jest dopasowanie koloru butów do paska. Wykończenie materiału również powinno pasować. Np. do czarnych butów załóż czarny pasek; to samo jeśli wybierzesz brązowe buty. Kolejna para porad dotyczących pasków to taka, że paski powinny być cienkie i powinna być możliwość zapięcia ich na trzeciej dziurce.

Unikaj zbyt dużych logotypów

Nie daj się skusić na zakup koszulek z przesadnie dużym logo. Aby dobrze wyglądać w casualowej stylizacji, najlepiej zachować prostotę ubrań. Duże logotypy zwracają zbyt dużą uwagę w nieodpowiednim miejscu i odciągają od elegancji Twojego stroju.