Usuń zagniecenia i zadbaj o swoje ubrania podczas prasowania.

Istnieją dwa główne pytania związane z prasowaniem: jak usunąć zagniecenia i jak najlepiej dbać o ubrania. Dziś proponujemy Ci kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci zarówno zadbać o Twoje ubrania, jak i ułatwią proces prasowania.
1. Przed podłączeniem żelazka do prądu należy sprawdzić, czy na podstawie nie ma żadnych pozostałości. Usuń je przed prasowaniem, ponieważ mogą uniemożliwić poślizg żelazka i spowodować przyklejenie się do ubrania.
2. Przed prasowaniem należy wykonać próbę na nieużywanym ubraniu, aby zapobiec pozostawieniu przez żelazko niepożądanych śladów na odzieży.
3. Aby ułatwić prasowanie, zwilżaj odzież sprayem lub samym żelazkiem, jeśli posiada taką funkcję.
4. Ubrania należy zawsze prasować zgodnie z kierunkiem tkaniny, aby uniknąć deformacji.
5. Zaleca się, aby zawsze prasować odzież na lewej stronie.
6. Po prasowaniu należy pozostawić ubrania na powietrzu, nie należy ich od razu chować do szafy. Najlepiej jest je powiesić lub rozłożyć na miejscu i pozostawić na jakiś czas na świeżym powietrzu.
7. Wieszając ubrania, staraj się używać plastikowych kołków do wieszania ubrań, które pozostawiają mniej śladów, i rozciągaj je tak bardzo, jak to możliwe, aby uniknąć zagnieceń.

Warunki prasowania dla każdej tkaniny.

Prasowanie to delikatny proces, który może uszkodzić odzież. Każda tkanina ma swoje specyficzne właściwości i nie powinna być prasowana w tej samej temperaturze lub w ten sam sposób. Zaleca się zapoznanie z metkami na odzieży, aby dostosować temperaturę do odzieży. Najdelikatniejsze ubrania zaleca się prasować najpierw, gdy żelazko nie jest zbyt gorące. Następnie można prasować rzeczy bardziej odporne na wysoką temperaturę. Ważne jest, aby rozdzielić odzież zgodnie z jej składem i wziąć pod uwagę poniższe zalecenia.
1. Ubrania z jedwabiu wymagają prasowania w niskiej temperaturze, a także określonej wilgotności. Ze względu na ich delikatność, należy prasować je na zewnątrz i w szybkich przejściach.
2. Temperatura powinna być ciepła dla włókien poliestrowych, nylonowych i akrylowych. Poliester należy prasować wewnątrz na zewnątrz i bardzo ostrożnie.
3. Do wełny, kaszmiru i podobnych tkanin można użyć bawełnianej ściereczki do prasowania. Tkaniny te prasuje się na gorąco, szybkimi przejściami i od wewnątrz na zewnątrz.
4. Bawełna i len również wymagają gorącego lub bardzo gorącego prasowania i stosowania pary, ponieważ te ubrania prasuje się lepiej, gdy są wilgotne.

Jak twój ubiór wpływa na twój odbiór?

Jak prasować niektóre rodzaje odzieży.

Nigdy nie zaszkodzi podjąć pewne środki ostrożności podczas prasowania naszych ubrań. Oprócz tych środków ostrożności istnieją pewne sztuczki, które również mogą ułatwić prasowanie.
1. Koszule męskie są prawie zawsze uważane za najtrudniejszy element garderoby do prasowania. Jedną z metod ich prasowania jest rozpoczęcie od kołnierzyka, od końców w kierunku środka, a następnie kontynuowanie prasowania mankietów. Po drugie, wyprasuj mankiety i rozprostuj rękawy, tak aby nie było żadnych zagnieceń, a następnie prasuj od dołu do góry. Ostatnim krokiem jest wyprasowanie całego korpusu koszuli.
2. Jeśli Twoje żelazko jest parowe i musisz wyprasować garnitur, wyszczotkuj go zaraz po prasowaniu, aby para wodna została rozprowadzona i pomogła w usunięciu zagnieceń.
3. Spodnie należy wyprasować wewnątrz i na zewnątrz. Zaleca się, aby zacząć od kieszeni, a następnie kontynuować prasowanie od pasa. Kontynuuj z nogawkami, a następnie zaprasuj obszycia. Jeśli spodnie są spodniami sukiennymi, należy użyć bawełnianej szmatki na tkaninę, aby połysk był trwały.
4. Nie należy prasować bezpośrednio na guzikach, zamkach błyskawicznych i metalowych suwakach, ponieważ może to spowodować uszkodzenie żelazka. Zaleca się prasowanie wokół nich lub przykrywanie dużych guzików łyżką, aby zapobiec ich przypaleniu.
5. Wyprasuj haft na odwrotnej stronie, używając tylko czubka żelazka.